KONST / Litografier / Färglitografi 11922188
nr 1192 2188
Albin Amelin
(1902-1975), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 305/310. Motivet: 54x73 cm
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 2 juli 2018
kl 18:10:23
2/7 17:48:02
Albin Amelin
Läs mer om Albin Amelin